לראשונה בישראל: MAVO CINEMA TALK

פרויקט MAVO מציגים: MAVO CINEMA TALK 2017

שבוע הקרנות בכורה ומפגשים בלעדיים עם יוצרי הסרטים החדשים והמדוברים ביותר ברוסיה

16 עד 24 בנובמבר 2017:

MAVO הנו פרויקט תוכן ושיח המפגיש את הקהל הישראלי עם אנשי תרבות ומדע, אינטלקטואלים ופעילים חברתיים מרוסיה.

שבוע MAVO CINEMA TALK 2017 – הקרנות בכורה של הסרטים החדשים והמדוברים ביותר ברוסיה ומפגשים בלעדיים עם יוצריהם. פרויקט MAVO שם לעצמו מטרה לחשוף את הקהל הישראלי לאושיות תרבות, אינטלקטואלים ומיטב מובילי דעה בתחומי החברה והתקשורת ברוסיה בת ימינו, ולהכיר את עשייתם ממקור ראשון.

בתום הצפיות יתקיימו מפגשי שיחה עם היוצרים שישתפו את הקהל הישראלי בתהליך היצירה ויענה לשאלות הצופים.


הסרטים שיוקרנו בפרויקט MAVO CINEMA TALK:

“בולשוי”, סרטו של ולרי טודורובסקי.

דרכה לפסגה של יוליה, רקדנית מוכשרת מעיירה נידחת, מתחילה במפגש מקרי עם רקדן בלט לשעבר בשם פוטוצקי, כאשר יוליה רוקדת ברחוב. הוא מנבא לבלרינה הקטנה עתיד מבטיח, וסבור כי היא ראויה לרקוד על הבמה המרכזית של המדינה. הדרך להצלחה ולחיים החדשים של יוליה, מלאה במאבקים, תבוסות ואימונים יומיומיים מפרכים. ריקוד הבלט מעמיד בפני יוליה בחירות קשות, יריבויות, עליות ומורדות.
הסרט מכניס את הצופים אל המתרחש מאחורי הקלעים של תיאטרון “בולשוי”.

* הסרט יוקרן בשפה הרוסית עם כתוביות באנגלית.


“אנה קרנינה. סיפורו של ורונסקי” –  הקרנת בכורה בישראל.

סרטו של קארן שחנזרוב,  במאי וקולנוען המוערך ביותר ברוסיה, מנכ”ל תאגיד הקולנוע “מוספילם”, יציג בפני הקהל הישראלי את סרטו החדש, דרמה המבוססת על הרומן “אנה קרנינה” מאת לב טולסטוי ועל הסיפור “במלחמת יפן” מאת ויקנטי ורסאייב.

אין אמת אחת באהבה. אנה קרנינה בחרה לסיים את חייה. בנה הבכור, סרגיי, לא הצליח להשלים עם מותה, ובמשך שנים רבות ניסה להבין מדוע סיימה אמו את חייה באופן כה טרגי. בשנת 1904, במהלך מלחמת רוסיה-יפן, הרופא סרגיי קרנין מנהל בית חולים שדה בכפר נידח, ומנתח קצין פצוע – אלכסיי ורונסקי. גם ורונסקי לא הצליח לשכוח את מותה של אנה, וחשב עליה במהלך 30 שנה. הגורל מפגיש בין סרגיי ואלכסיי ומעניק להם הזדמנות לחזור לאירועי העבר כדי למצוא את התשובות המיוחלות ולהבין האם ניתן היה לשנות את גורלה של אנה.

* הסרט יוקרן בשפה הרוסית עם כתוביות בעברית ובאנגלית. 


“טנגו קר”, סרטו של פבל צ’וחראי – הקרנת בכורה בישראל.

דרמה היסטורית מרגשת, הגיבור הראשי בה – ילד ממוצא יהודי, שמצליח, בדרך נס, להימלט מהגטו, להינצל ממוות במחנה השמדה ולחזור לבית הולדתו. בבית הזה מתגוררת כעת אהבת חייו. אבל התקווה לאושרם מתפוגגת והופכת לגילוי נורא – אהובתו היא בעצם בת של אויב מר שסייע לנאצים.

 * הסרט יוקרן בשפה הרוסית עם כתוביות באנגלית.


“יהודים ממוצא רוסי”

הקרנות בכורה בישראל של הפרק השני והשלישי בטרילוגיית הדוקו. סרטיו של לאוניד פרפיונוב העיתונאי, היוצר ואיש טלוויזיה מהבולטים והמוערכים ביותר ברוסיה העכשווית.

  • פרק שני יציג את תולדות חייהם של יהודי ברית המועצות, החל מהמהפכה הבולשביקית ב-1917 ועד 1948 ואת השתתפות היהודים בכל רובדי החיים הסובייטיים.
  • פרק שלישי יעסוק באירועים שהתרחשו לאחר הרצח של שלמה מיכאלס. היחסים הסבוכים של השלטון הסובייטי עם יהודי ברית המועצות, והאליטה היהודית בפרט: משפט הרופאים בסוף ימיו של סטלין, רדיפת היהודים, אנטישמיות ממסדית והתעמולה נגד הציונות, התפתחות התנועה הדסידנטית ומאבקם של יהודי ברית המועצות על זכותם לצאת אל מחוץ ל”מסך הברזל”.

הסרט יוקרן בשפה הרוסית עם כתוביות בעברית ובאנגלית.
הסרט הופק על ידי קרן ג’נסיס.


בכורה ישראלית של הסרט המדובר ביותר לשנת 2017 ברוסיה

Mathilde” בבימויו והפקתו של אלכסיי אוצ’יטל.

ימים ספורים לאחר הקרנת הבכורה ברוסיה, שנערכה תחת אבטחה כבדה, “Mathilde”, הסרט המדובר ביותר לשנת 2017 ברוסיה יוקרן, לראשונה, בישראל. במסגרת שבוע MAVO CINEMA TALK, הבמאי המוערך, אלכסיי אוצ’יטל, יציג בפני הקהל הישראלי דרמה היסטורית, שנויה במחלוקת, שעוד לפני הקרנתה בבתי קולנוע ברחבי רוסיה עוררה את זעמה של הכנסייה הרוסית האורתודוקסית, וזכתה לביקורות חריפות מצדם של הפלגים השמרניים בממסד הרוסי, כביכול בגלל חילול “דמותו הקדושה” של הצאר ניקולאי.

העלילה מבוססת על מערכת היחסים הרומנטית שהתנהלה בין הבלרינה מתילדה קשינסקאיה ויורש העצר ניקולאי אלכסנדרוביץ’, משנת 1890 ועד לטקס ההכתרה של ניקולאי לצאר ב-1896. הצאר והרקדנית המהוללת, רומן שעשוי היה לשנות את פני ההיסטוריה של האימפריה הרוסית…

הסרט יוקרן בשפה הרוסית עם כתוביות באנגלית.


לראשונה בישראל!

הרצאתו של ארטמי טרויצקי “האמת הגסה על הרוק הרוסי”

הרצאתו של מבקר המוזיקה והעיתונאי, ארטמי טרויצקי, שהיה בין הראשונים להביא את בשורת מוזיקת הרוק לברית המועצות. טרויצקי מנחה תכניות רדיו וטלוויזיה, נמנה בין חלוצי המוזיקה האלקטרונית ואינדי רוק ברוסיה, יגיע לישראל במסגרת שבוע MAVO CINEMA TALK, במהלכו ירצה בפני הקהל הישראל על “האמת הגסה על הרוק הרוסי”. טרויצקי יענה לשאלות הקהל, יפרט למה מוזיקת רוק הרגיזה את שלטונות ברית המועצות, מה מאפיין את הרוק הרוסי כיום.

ההרצאה הודות עברה ועתידה של מוזיקת הרוק הרוסי של ארטמי טרויצקי מלווה בקטעים מוזיקליים נבחרים מתולדות הרוק הרוסי, תמונות ארכיון נדירות וקטעי וידאו מיוחדים שנבחרו בקפידה עבור ההרצאה בישראל.

ההרצאה בשפה הרוסית.


אנה מאגין, ממארגני פרויקט MAVO: “בחרנו סרטים חדשים שיצרו תהודה גדולה ביותר בשיח הציבורי ברוסיה, ויעניינו גם את הקהל הישראלי. התייחסנו גם לנכונות היוצרים והבמאים להגיע למפגש עם הקהל, להציג את הסרטים באופן אישי, לקיים שיח פתוח ולתת תשובות לשאלות. פרויקט MAVO ימשיך לערוך מפגשים מרתקים ולפתח פורמטים נוספים עבור הצופים הישראלים”.

MAVO CINEMA TALK

null
בולשוי - סרטו של ולרי טודורובסקי
מידע נוסף
null
טנגו קר - סרטו של פבל צ'וחראי
מידע נוסף
null
אנה קרנינה. סיפורו של ורונסקי - סרטו של קארן שחנזרוב
מידע נוסף
null
יהודים ממוצא רוסי - סרטיו של לאוניד פרפיונוב
מידע נוסף
null
הסרט Mathilde בבימויו והפקתו של אלכסיי אוצ'יטל
מידע נוסף
null
הרצאתו של ארטמי טרויצקי - האמת הגסה על הרוק הרוסי
מידע נוסף